THUMB 15/ 23 SHKURT/ PJESA 1- Gjergj Kachinari: Kitaristin e Bon Jovi-t e kam shok| ABC News Albania

Thumb
Thumb
Published on 23.02.2019

Muzika që ngre peshë publikun është rroku. Për të, ajo është flakë e brendshme që shkrihet me tingujt e shpirtit. Gjergj Kaçinari, një nga këngëtarët më të dashur për publikun ishte i ftuar në emisionin “Thumb”. Ai  është shprehur se Kitaristin e Bon Jovi-t e ka shok të ngushtë. Më tej është shprehur se do të bëjë një bashkëpunim me të.

“Një nga ato gjërat e çuditshme që thash më parë që mora çantën dhe ika, aty ka qenë edhe takimi i parë me Kitaristin e Bon Jovi-t dhe pastaj kemi bërë koncertet në Gjermani, në Slloveni, në Gjermani praprë dhe gjithashtu është pjesë e një kënge që unë nuk e kam nxjerrë akoma. Krijuam shoqëri që në momentin e parë që u njohëm dhe ishte sikur kishim vite që njiheshim. Dhe më të vërtetë është shoku im i vetëm i ngushtë momentalisht dhe çdo gjë e konsultoj me të”.

Ndër të tjera ai ka folur për këngën e tij që ka publikaur se fundimi si dhe projektet e tij. Ai tha se më datë 15 Mars do të publikojë një këngë të re./abcnews.al

Runtime 00:14:39

abc news, thumb, aulona, fatma, thashetheme, vip, showbizz, thumb pjesa pare abc news albania,

COMMENTS: 0